Колку калории има во зеленчукот – Листа со намирници кои треба да ги јадете

Колку калории има во зеленчукот – Листа со намирници кои треба да ги јадете

Сите сакаме да ослабеме особено по празниците кога се јадее тешка храна, месо, салати и сарми.

Ова е листа на зеленчуци и тоа колку калории имаат во себе.

Компир 83 на 100 грама

Морков 39 на 100 грама

Зелка 26 на 100 грама

Кромид 22 на 100 грама

Краставица 15 на 100 грама

Блитва 13 на 100 грама

Пченка 356 калории во 100 грама

Ориз 353 калории на 100 грама

Грав 275 на 100 грама

Лук 120 на 100 грама

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text