Сок кој ги убива сите непријатни мириси на телото

Сок кој ги убива сите непријатни мириси на телото

Направете си сами сок кој ги убива лошите мириси.

Состојки:

  • 2 јаболки
  • 4-5 листови кељ
  • 1 китка магдонос
  • 1 лимон (сок)
  • 1 парче ѓумбир

 

Се мие се убаво во ладна вода, па се става се во блендер и се пие.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text