Исчистете го телото од сол – Напивка совршена по празниците

Исчистете го телото од сол – Напивка совршена по празниците

Ако и вие сте во категоријата луѓе кои јадат многу сол иако знаат дека е штетна, тогаш направете го ова за детоксикација на телото.

Во 300 грама зовриена вода ставете 5 грама ловоров лист и варете 5 минути.

Се трга од оган и се става во сад или термос, па се цеди и се пие цел ден со прекини.

Не се пие одеднаш никако.

Се прави ова три дена.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

 

singlepost_text