Маринада со кое секое месо е три пати повкусно на скара

Маринада со кое секое месо е три пати повкусно на скара

Направете вкусна маринада за скара.

Состојки:

  • 100 мл. маслиново масло
  • 100 мл. сончогледово масло
  • 100 мл. јаболков оцет
  • 2 лажички сол
  • 2 чешни лук
  • 1 лажиче бибер
  • ½ лажички црвен пипер
  • 1 лук

 

 

Се сече ситно лукот и се меша со сите други состојки, па се валка месото во сосот и се става на скара.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text