Вратете се во форма по празниците – Почнувајте го денот вака

Вратете се во форма по празниците – Почнувајте го денот вака

Ако претараме со храната за празниците, освен со вежбање, постои начин да се вратиме во форма со храна.

За рамен стомак јадете бадеми.

Бадемите се богати со протеини со влакна и магнезиум, како и витамин Е.

Помагаат за слабеење, болести на срцето и против висок притисок и бори.

Јадете неколку наутро.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text