Tорта од едноставни состојки за секоја прилика

Tорта од едноставни состојки за секоја прилика

Направете брза торта.

Состојки:

 • 1 л. млеко
 • 50 гр. маргарин
 • 1 ванилин шеќер
 • 200 гр. густин
 • 50 гр. маргарин
 • 30 чоколадни кекси
 • 300 гр. шеќер
 • 3 лажици мед
 • 5 лажици какао

Подготовка:

 1. Се мати густинот со ванилин шеќер и шеќер.
 2. Се загрева млекото да биде млако и се става во смесата со густинот, па се мати.
 3. Се матат медот со маргаринот и се ставаат во претходната смеса.
 4. Се реди кексот, се става од смесата, па пак кекс, па од смесата.
 5. Се лади и служи.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text