Брзи ситни колачи со желе

Брзи ситни колачи со желе

Направете вкусни колачи со желе.

Состојки:

  • 250 гр. мелени бисквити
  • 180 гр. путер
  • 150 гр. шеќер во прав
  • 100 гр. желе
  • 70 мл. млеко
  • 1 лажица рум

Подготовка:

  1. Се месат сите состојки и се прават топчиња.
  2. Се валкаат потоа во мелени ореви.
  3. Се прави мала длабнатина и на средина се става желе.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта