Најздравиот чај на светот – Совршен е по прејадувањето за празниците

Најздравиот чај на светот – Совршен е по прејадувањето за празниците

Една од најздравите напивки на светот е чајот на нане.

Помага за многу проблеми меѓу кои и со варење на храната, проблем со празнење, грчеви и болки.

Супер е и за превенција на болести на дигестивниот систем.

Служи и  против надуеност, за гасови и мачнини.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text