Предлози за комплетно празнично мени: Рецепти за чорба, сарма, торта и погача

Предлози за комплетно празнично мени: Рецепти за чорба, сарма, торта и погача

Ако немате инспирација што да подготвите за празничен ручек, „Бабина кујна“ состави одлично мени.

Во прилог ви донесуваме видео рецепти за бела чорба, вкусна сарма, неодолива торта и прекрасна погача.

Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text