Неодоливо италијанско печиво: Пица панцероти (Видео рецепт)

Неодоливо италијанско печиво: Пица панцероти (Видео рецепт)

Вкусно италијанско печиво кое се прави од преклопено тесто за пица. Панцеротите можете да ги полните со разни филови.

Состојки за тесто:

 • 300 гр брашно + за месење
 • 150 мл топла вода
 • 1 лажичка шеќер
 • 1 лажичка сол
 • 1/2 лажичка лук
 • масло

Состојки за фил:

 • 100 гр шука
 • 50 гр гауда сирење
 • 4 лажици кисела павлака
 • доматен сос или кечап
 • 1 јајце

Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text