Напивка која го топи салото на стомакот (Рецепт)

Напивка која го топи салото на стомакот (Рецепт)

Напивка со која ќе изгубите неколку сантиметри во струкот…

Состојки:

 • 500 мл бадемово млеко
 • 2 смрзнати банани
 • 2 лажици путер
 • бадемово или кокосово масло
 • 2 лажици кисела павлака
 • 2 лажици природен мед
 • мало парче мускатно оревче

Начин на подготовка:

 1. Сите состојки ставете ги во блендер, па блендирајте неколку минути.

   

 2. Ставете ја напивката во чаша и пијте ја додека е свежа.

   

 3. Оваа вкусна напивка ќе ја замени вашата дневна потреба за ужини!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text