Пиперки полнети со туна

Пиперки полнети со туна

Уживајте во вкусен посен оброк…

Состојки:

  • 6 пиперки
  • 1 конзерва туна
  • 200 гр ориз
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Исчистете ги пиперките. Туната исцедете ја од вишок масло. На тава со малку масло пропржете обварен ориз и туна. Зачинете по вкус, па наполнете ги пиперките.
  2. Наредете ги во огноотпорен сад и запечете на 220 степени околу 10 минути. Послужете ги со пире од компири.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text