Храна која ја враќа енергијата

Храна која ја враќа енергијата

Ако се чувствувате уморни или омалаксани постојано или чувствувате дека ви фали енергија, тогаш можеби треба да смените нешто во исхраната.Ви препорачуваме да јадете говедско и пилешко месо, бадеми и овесни снегулки, варени јајца, спанаќ.

Ќе ви ја подигнат енергијата.

Избегнувајте масна и брза храна.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text