Вкусни тулумби без масло и пржење, здрави и едноставни за подготовка

Вкусни тулумби без масло и пржење, здрави и едноставни за подготовка

Пробајте ги овие вкусни тулумби, ќе бидете воодушевени…

Состојки:

  • 150 гр оштро брашно
  • 200 мл вода
  • 50 мл масло
  • 3 јајца
  • 1/2 прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text