За сите кожни проблеми – Лек кој помага подобро од скапи креми

За сите кожни проблеми – Лек кој помага подобро од скапи креми

Кокосовото масло е многу здраво, се препорачува за исхраната, но има една голема намена за која малкумина знаат.
Имено, многу помага за кожата и сите проблеми со неа.Имено, може да се става на лице, коса и тело, помага со своето антибактериско дејство, помага за зараснување рани и инфекции, како и против сува кожа.

Мачкајте си ја кожата со кокосово масло.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text