Ќе нема каменец и нечистотија – Смеса која ги раствара сите дамки во машината

Ќе нема каменец и нечистотија – Смеса која ги раствара сите дамки во машината

Има лесен начин да ја исчистите машината од нечистотии, каменец и мувла и тоа само о средство за чистење, сунѓер, ракавици и 25 грама лимонтус.
Прво исчистете ја внатрешноста кај гумата на вратата со салфета, за да се упие влагата, ставете средство на цела гума, оставете два час авака.Потоа уклучете ја машината на програмата за плакнење, за да се испере средството.

Ставете потоа лимонтус во преградата за прашок и вклучете ја машината на истата програма.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text