Готови за 30 минути: Пченкарни кифли без квасец и јајца (Видео рецепт)

Готови за 30 минути: Пченкарни кифли без квасец и јајца (Видео рецепт)

Одлични пченкарни кифли, готови за помалку од 30 минути.

Состојки:

  • 200 гр брашно
  • 50 гр пченкарно брашно
  • 200 мл јогурт
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • сол
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text