Најздравата намирница на светот – За празниците сите имаме урми на маса, а еве за што помагаат

Најздравата намирница на светот – За празниците сите имаме урми на маса, а еве за што помагаат

Една од најздравите намирници во светот се урмите.

Го подобруваат варењето на храната, помагаат за превенирање рак, се препорачуваат и за лекување на хемороиди. Магнезиумот има антивоспалително дејство, па помагаат за намалување болки и отоци на телото.

Јадете ги почесто.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

singlepost_text