Слојот презла при поховање нема да се одвои и залепи– Има мал трик

Слојот презла при поховање нема да се одвои и залепи– Има мал трик

Месото некогаш сите го сакаме и поховано, а постојат правила за совршено да биде подготвено на овој начин.

Ако пред поховање ставиме зачини, слојот со презла нема да се одвои.

Ако додадеме на изматените јајца малку масло, исто така нема да се одвои слојот од месото.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

Природен рецепт кој го лечи болното грло

Кои чаеви помагаат при слабеење?

Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови

singlepost_text