Една намирница менува се – Вака ќофтињата се меки и сочни

Една намирница менува се – Вака ќофтињата се меки и сочни

Ако сакате совршени ќофтиња кои се меки, ви треба само пиво.

За да се меки и сочни со супер арома, ставете со сите други состојки и пиво.

Можеби звучи чудно, но пивото дава супер вкус и мекост.

Ставете малку во смесата за ќофтиња заедно со зачините и оставете да отстои смесата, најубаво навечер, па потоа да пржите совршени ќофтиња.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

Природен рецепт кој го лечи болното грло

Кои чаеви помагаат при слабеење?

Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови