Не ја фрлајте водата во која варевте компир – Направете ручек полн витамини

Не ја фрлајте водата во која варевте компир – Направете ручек полн витамини

Кога вариме компири, сите правиме голема грешка со тоа што ја фрламе водата.

Имено, водата во која се варел компирот е многу здрава, богата витамини и не треба да се фрли.

Со водата може да направите супа или чорба, која ќе биде богата витамини и здрава.

Има многу хранливи материи кои компирот ги испуштил.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text