Вака нема да згрешите со десертите за Нова Година

Вака нема да згрешите со десертите за Нова Година

Најчестата грешка која ја правиме кога правиме колачи и торти, се мерките, а ова е начин како да не ја повториме грешката.

Не мерете се во мерилицата за млеко, туку измерете ги брашното, шеќерот и другите суви состојки на вага.

Таа дозволува да се истресе и вишокот и така нема да имате мака.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text