Глазурата нема да пука – Трик со кој нема нервози со колачите за Нова Година

Глазурата нема да пука – Трик со кој нема нервози со колачите за Нова Година

Сите сакаме совршена чоколадна глазура за десертите, а има трик како да не пука.

Најголемиот проблем со глазурата кој ги уништува десертите се решава така што се додава во глазурата една лажица јогурт додека се прави.

Така се спречува да распука.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text