Крофните ќе бидат меки – Секогаш додавајте го ова во тестото

Крофните ќе бидат меки – Секогаш додавајте го ова во тестото

Сите понекогаш колку и да пазиме на линијата сакаме да си дозволиме врели крофни полни крем или мармалад, супер декорирани, кои имаат опоен вкус.
Сепак, има начин како крофните да бидат воздушести и меки и никогаш да не згрешите со рецептот.Во тестото додека се прави ставете 1-2 лажици оцет.

Нема да се почувствува, а тестото ќе има неверојатна мекост.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text