Вкусен сендвич за добро утро

Вкусен сендвич за добро утро

Едноставен и вкусен сендвич за доручек.

Состојки:

 • 1 печиво за сендвич
 • 1 варено јајце
 • зелена салата
 • 1 парче ементалер
 • 1 домат
 • 40 гр намаз од сирење
 • 1 лажица рендан морков

Начин на подготовка:

 1. Намазот од сирење измешајте го со изрендан морков и премачкајте го печивото од внатрешните страни.

   

 2. На тоа наредете салата, парче сирење, домат и варено јајце исечкано на тенки парчиња.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text