Посно: Ориз со туна и доматен сос (Видео рецепт)

Посно: Ориз со туна и доматен сос (Видео рецепт)

Уште еден предлог за вкусно посно јадење…

Состојки:

  • 150 гр ориз
  • вода
  • сол
  • бибер
  • 1 главица кромид
  • 400 гр доматен сос
  • 1 конзерва туна со масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text