За здрав почеток на денот: Каша со брусница

За здрав почеток на денот: Каша со брусница

Започнете го денот со здрав доручек…

Состојки:

  • 1/2 л млеко
  • 8 лажици овесни снегулки
  • 6 лажици сушена брусница

Начин на подготовка:

  1. Зовријте половина литар млеко. Додајте 8 лажици овесни снегулки и шест лажици сушена брусница. Гответе околу 2 минути.

     

  2. Намалете ја температурата на минимум и оставете поклопено уште 10-15 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text