Плескавиците ќе бидат меки и сочни – Има мал трик

Плескавиците ќе бидат меки и сочни – Има мал трик

Ако правите домашни плескавици, има начин како местоо да биде помеко, не толку калорично, а и повкусно.

Имено, место презла или леб, ставете му немасно крем сирење.

Вака ќе има мека текстура, супер вкус и помалку калории.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

Природен рецепт кој го лечи болното грло

Кои чаеви помагаат при слабеење?

Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови

singlepost_text