Вкусен доручек: Јајца од рерна

Вкусен доручек: Јајца од рерна

Подгответе јајца со крем сирење на малку поинаков начин.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 100 гр крем сирење
  • малку прашок за печиво
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Одвојте жолчки и белки. Белките претворете ги во снег, а жолчките миксајте ги со сирење, сол и прашок за печиво.

     

  2. Потоа, лажица по лажица, смесата од белки ставете ја во жолчките и измешајте да биде доволно густо за обликување. Печете околу половина час на 150 степени.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text