Малкумина знаат – Лимонот е најкорисен за срцето

Малкумина знаат – Лимонот е најкорисен за срцето

Лимонот има многу витамин Ц, помага за многу проблеми, а малкумина знаат колку е корисен за срцето.
Со витаминот Ц се спротивставува на слободните радикали во телото, а спречува и срцев и мозочен удар.Го елиминира и холестеролот.

 

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки