Смути полно кајсии и банана

Смути полно кајсии и банана

Направете вкусно смути со кајсија и банана.

Состојки:

  • 1 банана
  • 4 кајсии
  • 3 плазма бисквити
  • 1 лажиче мед
  • 200 мл. млеко

 

 

Се лупи и сече бананата, се става во блендер со сите други состојки и се мати.

На здравје!

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки

 

singlepost_text