За притисок, метаболизам и желудникот – Овошје кое многу ни помага

За притисок, метаболизам и желудникот – Овошје кое многу ни помага

Крушите се здраво и корисно овошје и многу помагаат за проблеми со желудникот.

Имаат многу влакна, посебно ако се јадат со кора, а влакната помагаат за желудникот и неговото правилно функционирање.Го намалуваат и крвниот притисок.

Го забрзуваат и метаболизмот, а имаат и многу витамин ц.

Една порција има само 100 калории.

 

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text