Едноставна и брза погача со сувомеснато и сирење – превкусна е

Едноставна и брза погача со сувомеснато и сирење – превкусна е

Едноставен рецепт за вкусна погача со сувомеснато и сирење.

Состојки:

 • говедска пршута сувомесната
 • изрендано ајдамер сирење
 • 300 гр брашно
 • 1 лажица сув квасец
 • помалку од 1/2 лажица сол
 • 100 мл млеко
 • 75 мл масло
 • 75 мл вода

Начин на подготовка:

 1. Замесете тесто според насоките во видеото, додајте месо и сирење и испечете.

   

 2. Погачата се пече во загреана рерна на 250 степени околу 30 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text