Тријте ја кожата со кора од банана – Помага за големи проблеми

Тријте ја кожата со кора од банана – Помага за големи проблеми

Бананите освен што се здрави и вкусни помагаат и за кожни проблеми.
Помагаат лицето да се исчисти и затегне, да се хидрира кожата.Исто така, ако имате било каков кожен проблем, тријте го местото со кора од банана, со внатрешниот дел од неа.

Ќе ви помогне.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text