Домашен лек за кандида

Домашен лек за кандида

Направете домашен лек против кандида.

Ви требаат 1 шолја јогурт со 2 чешни лук, 1 морков и пола лажиче ѓумбир и цимет.

Се рендаат убаво излупениот морковот и лукот со ѓумбир, се ставаат во јогуртот и се става цимет.

Се меша и се јаде како салата еднаш на ден.

Проблемот ќе го снема.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text