За болно грло, воспалени непца и крајници – Чај е лек за се

За болно грло, воспалени непца и крајници – Чај е лек за се

Кога ќе ве заболи грло искористете природно решение.
Се што ви треба е да направите гаргара на болното грло со чај од жалфија.Сите знаеме колку е лимонот здрав и богат со витамин Ц, па затоа додадете го во чајот, кој исто така здрав и корисен.

Се препорачува и за воспаление на слузницата, за воспалени на непцата, како и крајниците.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text