Панцероти од рерна – Појадок кој не е масен а од него тече фил

Панцероти од рерна – Појадок кој не е масен а од него тече фил

Направете панцероти од рерна без многу масло.

Состојки:

 • 1 дл. млака вода
 • 1 дл. млеко
 • 1 дл. јогурт
 • 1 лажица шеќер
 • 1,5 лажици сол
 • 1 кесе квасец
 • 4 лажици масло
 • 2 јајца
 • брашно по потреба(колку ќе впие)
 • кечап, шунка, кашкавал и шампињони

Подготовка:

 1. Се меси тесто од сите состојки за тесто и се става брашно за да се замеси, со рака ќе видите колку е доволно.
 2. Се остава да нарасне.
 3. Се премесува тестото и се земаат топчиња од него, се развлекуваат малку и се става фил.
 4. Се замотуваат како панцероти и се ставаат на плех со хартија.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

 

singlepost_text