Киселото млеко е многу здраво – За што се помага?

Киселото млеко е многу здраво – За што се помага?

Киселото млеко е многу корисно и треба да се користи секојдневно.

Помага за варење на храната, за имунитет, како и против бактерии во телото.

Одличен е за стомакот, проблеми со варењето и надуеност.

Помага и за сите цревни проблеми и лесно празнење.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед