Туна сендвич

Туна сендвич

Брз и вкусен оброк!

Состојки:

 • 1 конзерва туна
 • половина багет
 • 1 пиперка
 • 1 главица кромид
 • 4 лажици доматно пире
 • 150 гр варена пченка
 • малку рендан кашкавал
 • сол

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 200 степени. Пресечете го багетот по должина. Премачкајте го со доматен сос.

   

 2. Во чинија соединете сечкан кромид, пиперка, туна, пченка и посолете. Распоредете ја оваа смеса по багетот, посипете со рендан кашкавал.

   

 3. Ставете го багетот во рерна и печете десетина минути додека кашкавалот не се растопи.

Добар апетит!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text