Најголемата грешка кога јадеме круши – Вака ни штети

Најголемата грешка кога јадеме круши – Вака ни штети

Крушата е многу здраво и вкусно овошје но никако не треба да правите грешка со неа и да ја јадете на празен стомак.
Имено, таа има влакна кои делуваат на слузокожата на желудникот, па оние со осетлив желудник не треба да ја јадат.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text