Деликатесни ќофтиња со кисело млеко и кашкавал

Деликатесни ќофтиња со кисело млеко и кашкавал

Направете вкусни ќофтиња.

Состојки:

  • 600 гр. мелено месо
  • 4 пиперки
  • 1 главица кромид
  • 4 јајца
  • 2 шолји кисело млеко
  • 5 чешни лук
  • 100 гр. кашкавал
  • масло, сол и бибер

Подготовка:

  1. Се сече кромидот ситно и се меша со меленото месо со јајцата,  сечени пиперки, па зачини, и се прават ќофтиња во величина по избор.
  2. Се редат на тефлонска тава со масло и се печат 20 минути да бидат полупечени.