Сите непријатни мириси од фрижидерот ќе ги снема – Решението чини помалку од 10 денари

Сите непријатни мириси од фрижидерот ќе ги снема – Решението чини помалку од 10 денари

Фрижидерот е место со многу намирници од секаков вид и лесно се создаваат непријатни мириси, но за среќа има начин да ги снема лесно и брзо.

Земете сунѓер за миење садови, и мал пластичен сад. Ставете малку сода бикарбона која е многу евтина и лесо достапна, па ставете го сунѓерот во садот над неа.

Содата ќе ги впива мирисите.

singlepost_text