Вкусен доручек: Омлет со ајвар

Вкусен доручек: Омлет со ајвар

Брз, вкусен и хранлив доручек.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 2 лажици ајвар
  • 1 лажица масло
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Благо разматете јајца со малку сол и излејте на добро загреано масло веднаш додавајќи ајвар, со постојано мешање за време на пржењето.

     

  2. Одлично оди со младо бело сирење и свежи домати.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text