Мафини од стар леб со шунка и сирење – Едвај ќе дочекате да пробате

Мафини од стар леб со шунка и сирење – Едвај ќе дочекате да пробате

Направете солени мафини полни шунка и сирење со супер арома.

Состојки:

  • 12 кришки леб
  • 4 јајца
  • 250 гр. сирење
  • 1 лажица млеко
  • 60 гр. шунка
  • масло

Подготовка:

  1. Рерната се загрева на 200 степени, од кришките се трга кората, па се става мекиот дел во калапи за мафини претходно подмачкани со масло.
  2. Се печат околу 8 минути.
  3. Се мати јајце со сирење, се додаваат и другите јајца и млекото, исечената шунка и се става врз лебот.
  4. Се пече 20 минути.

Повеќе поврзани вести на Готви.мкЌе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерацииДесерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

 

 

singlepost_text