Ви требаат само 2 состојки – Направете 500 милилитри домашно средство за чистење

Ви требаат само 2 состојки – Направете 500 милилитри домашно средство за чистење

Направете си домашно средство за чистење од само две состојки во домот и тоа лесно достапните лимон и оцет.

Исцедете еден лимон, ставете го во стаклена тегла со капак, потоа ставете внатре и алкохолен или јаболков оцет по избор, па оставете вака да стои три дена пред користење.

Се процедува по три дена, и се прска на сите површини дома со шише со прскалка, па се брише со крпа, а се користи 20 дена од денот на подготовка.

singlepost_text