Смути со ананас – Почнете го денот со егзотичен вкус и витамини

Смути со ананас – Почнете го денот со егзотичен вкус и витамини

Смути со ананас, витамини во чаша. 

Состојки:

  • 1 шолја ананас 
  • ½ шолји јогурт 
  • 1/3 шолји млеко 
  • 2 лажици мед 

Се ставаат сите состојки во блендер и се става во шолја.

На здравје!

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки

singlepost_text