Нема бигор, нечистотии и лош мирис – Вака ВЦ-то ќе блеска

Нема бигор, нечистотии и лош мирис – Вака ВЦ-то ќе блеска

Ако сакате чисто и блескаво ВЦ, без бигор, нечистотии и многу рибање, ова е спасот.

ВЦ школката исчистете ја со мешавина од 160 грама сода бикарбона, неколку капки етерично масло, пола лажиче оцет, 3 постотен хидроген пероксид и 60 милилитри сок од лимон.

Со ова може да ги исчистите и плочките.

Делува и на кадата и садоперот.

Се ќе блеска.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Едноставно, а вкусно: Рецепт за варена пченка со зачини

Печена пченка со мексикански сос

Лесна салата со пченка

ИДЕАЛНА ЛЕТНА САЛАТА: Туна со тестенини и пченка

КОЈ Е ГЛАДЕН? Пченкарни мафини со виршли (ВИДЕО)

Стави пченка во тава – овој ручек ќе ви стане опсесија

Сериозна конкуренција на руската салата: Брзо предјадење со праз и пченка

Најубавиот леб на светот, а никогаш не сте го пробале: Португалска пченкарна погача со мед!

singlepost_text