Правила за слабеење – Исфрлете ги овие намирници и ќе биде како да сте вежбале во теретана

Правила за слабеење – Исфрлете ги овие намирници и ќе биде како да сте вежбале во теретана

Ако сакате да ослабете многу треба да внимавате на храната, а ако вежбате исто така е важно што и како внесувате.

Избегнувајте јаглени хидрати кои ги има во лебот. Пецивата и во житарките.

Сведете ги на минимум и не користете и многу сол кој апсорбира вода од телото.

Хранете се со многу овошје и зеленчук и пијте многу вода.

singlepost_text