Мелем за желудникот – Лек за кој малкумина знаат а помага

Мелем за желудникот – Лек за кој малкумина знаат а помага

Сировиот компир е здрав и помага за многу состојби и болести.

Иако многумина велат дека се добива температура од него, сепак сировиот компир во мали количини е здрав.

Само ако се работи за органски компир, тој има и здрава кора.

Ни случајно не се јаде компир со кора ако е зелена или многу оштетена.

Сокот од компир е одличен лек за проблеми со желудникот, како и гастрит.

Измијте компир, тргнете ги сите скапани, или зелени делови и добро изрендајте го.

Нека се цеди и потоа ставете го во блендер со некое овошје или зеленчук,  па ова испијте го пред спиење.

Повеќе на Готви.мк:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Брускети помодоре

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Брзо мезе за ненајавени гости

singlepost_text