Вкусен и здрав оброк: Лосос тост

Вкусен и здрав оброк: Лосос тост

Брзо и лесно подгтовете вкусен оброк од лосос.

Состојки:

  • димен лосос
  • свежо сирење
  • свежи краставици
  • зачински билки по избор
  • парче леб од цело зрно

Начин на подготовка:

  1. Лебот тостирајте го, намачкајте го со свежо сирење зачинете по желба, додајте исечкани свежи краставици и чаден лосос на врвот.

     

  2. На крај посипете со зачински билки по желба.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text